> אירועים

ארועים בחאן בארותיים

מבנה החאן, מראהו, אופיו ומיקומו שימשו עוד מראשית דרכו ב-1991 כבסיס לקיום אירועים מגוונים כגון חתונות, סדנאות, מפגשים, מסיבות, ימי חברה, ארוחות, או כל רעיון משוגע ככל שיהיה. בזמן האירוע ייסגר החאן וכל מבניו לטובת האירוע. המפגש ילווה במסע קולינרי תוצרת המטבח הייחודי שלנו.


גשם של כוכבים
אם יש חוויה ששום מסך טלוויזיה לא יכול להשתוות אליה, הרי זו החוויה שבצפייה לילית במטר מטאורים מרשים.
והנה – אחד כזה מחכה לנו, בלב ליבו של החופש הגדול, מטר המטאורים הפרסאידים הוא הזדמנות נפלאה לצפות באחד מהאירועים השמימיים השנתיים המשמעותיים ביותר.
מטר הפרסאידים מתרחש בכל שנה, כאשר כדור הארץ עובד בתוך שובל האבק שהותיר אחריו כוכב השביט סוויפט-טאטל. המטר נקרא פרסאידים מכיוון שהוא נראה כאילו הוא יוצא מקבוצת הכוכבים פרסאוס.
בגלל זיהום האור, בלתי אפשרי לראות את המטר ממקום יישוב, ולכן נוהרים רבים אל המדבר, למקומות חשוכים, שבהם אפשר להתרווח על שמיכה, להתבונן למעלה, ולהמתין לגשם הכוכבים הנופלים.
אין צורך בטלסקופ, אבל מי שכבר מגיע למדבר יוכל ליהנות מתצפיות לעבר כוכב הלכת שבתאי, במקביל לצפייה במטר, בהספק של 60 עד 200 מטאורים בשעה. הזמן הטוב ביותר לצפות במטאורים הוא לקראת הזריחה.
רסיסי האבק פוגעים באטמוספירה במהירות של כ 200 אלף קמ"ש ונדלקים לכמה שניות, וזהו ה"מטר" שאנו רואים. לאחר ארוחת הערב תוקרן מצגת מלווה בהסברים, יוצבו טלסקופים לתצפיות על אטרקציות שמימיות נוספות, ובמהלך הלילה נשכב על המזרונים ונביט על גשם הכוכבים הנופלים. מוזמנים..

 

 

 

event11
events6
events9
events1
events7
events8
events10
1 2 3 4 5 6 7